Донација Фонда Б92 нашој школи

У оквиру акције „Битка за знање“ 47 школа за образовање ученика са сметњама у развоју, добило је донацију у виду сета робота пчелица вредну преко шест милиона динара. ОШ за образовање ученика са сметњама у развоју „Миодраг В. Матић“ добила је један сет од 6 пчелица робота, станица за пуњење робота и 10 подлога за роботе. Уз помоћ ових робота се на иновативан и креативан начин уче слова, бројеви, боје, животиње, математички појмови, упознаје природна и друштвена средина. Пчелице ће дати  могућност свој деци у школама за децу са сметњама у развоју, да у складу са новим технологијама, на лакши начин савладавају свакодневне животне задатке, уче и развијају своје таленте.

Представници наше школе су узели учешће у обуци током које су давали конструктивне предлоге за коришћење пчелица и стекли неопходна знања за коришћење истих.

Од срца се захваљујемо Фонду Б92, као и свим донаторима који су учествовали у акцији!

pc pc2

pc3 pc4