Групне игре у вртићу Бамби

У среду 02.03. и 09.03.2022. у вртићу „Бамби“ стручни сарадници логопед Срђана Перишић и наша колегиница, дефектолог Марица Лазовић организовале су групне игре за стимулисање целокупног психо-физичког и говорно-језичког развоја под називом „Активно дете“, које за главни циљ имају припрему деце за полазак у школу. Организоване су укупно четири активности  у обе предшколске групе. Деца су добила  задатке којима су стимулисана правилна орална праксија, дисање и усмеравање ваздушне струје, правилан изговор гласова, визуелна перцепција, аудитивна перцепција, равнотежа, координација, логомоторика, пажња и концентрација, моторно планирање, визуелна перцепција, ритмичке вежбе, и груба и фина моторика.

Све наведене активности ће се реализовати и у вртићу „Невен“, у циљу припреме деце за упис у први разред.

999 8                                                                       5 3