Међународни дан особа са Дауновим синдромом

Међународни дан особа са Дауновим синдромом се обележава у циљу пружања подршке особама са Дауновим синдромом и побољшања њиховог положаја и квалитета живота. Тема овогодишњег обележавања овог датума носи назив: “Са нама не за нас” истичући да особе са инвалидитетом имају право на правичан третман и исте могућности као и сви остали.

У уторак, 21.03.2023. године у нашој установи је обележен овај дан, кроз различите активности. Одржана је инклузивна радионица са ученицима Ужичке гимназије и ученицима наше школе. Имали смо прилику да се дружимо, играмо, певамо, да погледамо луткарске скечеве. За већину ученика најзанимљивији део радионице је припрема палачинака, крофница и бакиног колача у плавој и жутој боји. Захваљујемо се ученицима и њиховој разредној на дивном дружењу.

10  6 5 2 1 14 13 12