Посета колегиница из Ужица и Бродарева

На основу предлога Школске управе за унапређивање образовно -васпитног рада наставници , стручни сарадници и директорка Техничке школе „Радоје Љубичић“ у Ужицу, као и колегинице из Основне школе  „Светозар Марковић“, из Бродарева посетили су нашу школу,  у фебруару  2022. године. У оквиру планираних активности упознали су се са организацијом рада школе – образовно-васпитним активностима школе и додатном подршком ученицима, специјализованим простором (кабинети за индивидуалну наставу, логопедски рад , сензорном собом и собом за сензорну интеграцију , кабинет за слушне и говорне вежбе, итд.) , специјализованим наставним средствима и опремом. Наставници су се непосредно упознали са основним облицима планирања и адаптацији образовног плана за рад са децом са сметњама у развоју и применом дидактичко -методичких поступака за реализацију васпитно образовног исхода кроз примере ( из праксе ). Кроз примере , упознали су се са израдом ИОПа, праћења и вредновањем ИОП-а.
Сарадња је оставила обострано добар утисак и предложена је даља сарадња кроз размену информација и посета других колега.