ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани,

Неопходно је да, у најкраћем року, оспособите Ваше установе за потенцијални прихват лица угрожених од инфекције или прихват других лица по одлуци Кризног штаба локалне самоуправе. Молимо Вас да, у што краћем року, обавестите ученике и њихове родитеље, односно студенте да се ствари које су остале после исељења, могу преузети до 26. марта у 15 сати. Обавезни сте да осигурате да се преузимање обави на безбедан начин: да се поштује препоручени размак између лица која долазе по ствари, што краће задржавање у установи, као и да се поштују све остале заштитне мере.

Уколико ученици и студенти нису у могућности да преузму своје личне ствар, оне морају бити комисијски спаковане, адекватно обележене и ускладиштене на безбедан начин. Посебну пажњу приликом одлагања треба посветити стварима од вредности или електронским уређајима, уколико их има.

Молимо Вас да ову инструкцију схватите као обавезујућу.

У наставку прослеђујемо инструкцију Министарства унутрашњих послова – Сектор за ванредне ситуације.

Имајући у виду све наведено, потребно је да започнете процедуру за прибављање заштитне опреме за запослене, који ће бити укључени у припрему објекта за стављање на располагање Кризном штабу локалне самоуправе, према потреби.

Сви желимо да до те потребе не дође, али смо дужни да се за њу припремимо.

Хвала на сарадњи!

Срдачно,