Обука за запослене у ресурсним центрима

Од  24. до 25. октобра 2024. године, у Крагујевцу је одржана напредна обука из области алтернативне и аугментативне  комуникације. Током дводневне обуке, заједно са колегама из РЦ „Вукашин Марковић“ размењена су искуства из досадашњег рада у пружању подршке инклузивном образовању. Колеге су имале прилику да на студијама случаја симулирају функционалну процену и да размисле о асистивним технологијама које би могле да се користе у овим ситуацијама. Разговарало се о примени процедура и протокола током посета школама на пројекту. Поред тога, изведена је и кратка обука за коришћење C-boarda.
Обука је одржана у склопу пројекта  „Унапређени равноправни приступ и завршавање предуниверзитетског образовања за децу којој је потребна додатна образовна подршка – Учимо сви заједно“, који реализују Министарство просвете и УНИЦЕФ, уз подршку Европске уније.
99  77